Możesz być również zainteresowany innymi grami…

──────────   ♠♦♣♥   ──────────

Podwójny Freecell

──────────   ♠♦♣♥   ──────────

Gra czasochłonna, ale na szczęście darmowa: Podwójny Freecell to wspaniała odmiana Pasjansa, przy której można spędzić całe godziny i często wygrywać. Dwa razy więcej karcianej zabawy i to za darmo. W tego Pasjansa Freecell gra się dwoma taliami złożonymi z 52 kart.


To nie jest gra dla niecierpliwych

──────────   ♠♦♣♥   ──────────

Nadchodzą wielkie wydarzenia: 104 karty leżą przed Tobą twarzą do góry, ułożone w dziesięciu kolumnach, każda z jedenastoma lub dziesięcioma kartami. W naszej darmowej odmianie Podwójnego Freecella masz aż osiem miejsc do tymczasowego przechowywania kart. Pozostałe osiem wolnych miejsc po lewej stronie reprezentuje pola bazowe, na których można kompletować swoje karty.

Twoim zadaniem jest posortować wszystkie karty tak, by na koniec gry mieć po dwie kompletne sekwencje każdego koloru. Z tym darmowym maratonem Freecella nie musisz wcale się spieszyć. Wypełnij pola bazowe, przestawiając karty i korzystając z ośmiu wolnych miejsc, by ułatwić sobie zadanie. Karty mogą być umieszczone na nich tylko w jednym kolorze w sekwencji zaczynającej się od asa.

Niezależnie od tego, czy grasz w Podwójny Freecell, czy w jego klasyczną wersję, nie ma różnicy w jaki należy grać:

1. Twórz serie kart w kolejności malejącej przy pomocy odsłoniętych kart. Każda czarna karta musi być poprzedzona czerwoną kartą i odwrotnie.

2. Każdą kartę lub serię kart można umieścić w pustych kolumnach. W drugim przypadku spójrz na kolejny punkt.

3. Możesz przenosić zarówno karty, jak i ich sekwencje, ale tylko wtedy, gdy masz wystarczająco dużo wolnych miejsc lub pustych wolnych komórek, by zmienić układ kart indywidualnie, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Co zrobić, jeśli wszystkie pozostałe karty nagle polecą na stosy docelowa i gra sama się rozwiąże? Gratulacje – udało Ci się wygrać to rozdanie!

Co jednak, gdy plansza jest całkowicie zablokowana, WSKAZÓWKA nie daje żadnych pożytecznych informacji, a czasu na restart brak? Przerzuć się na Baker’s Game lub na klasyczną wersję gry!


Zagraj w Podwójnego Freecella za darmo

──────────   ♠♦♣♥   ──────────

Masz do dyspozycji 3 poziomy: łatwy, normalny i trudny. Utrudnij sobie grę: możesz ustawić limit czasu na nawet 59 minut i 59 sekund. Po wybraniu poziomu, stół pojawi się przed Tobą w całej okazałości: 104 karty będą czekać na posortowanie. Możesz chwycić każdą kartę za pomocą myszki i ręcznie upuścić ją w innym miejscu lub kliknąć w nią i zobaczyć, gdzie wyląduje. Być może trzeba będzie poprawić ruch komputera w następnym posunięciu.

Menu Gry

Prawdopodobnie znasz już pasek menu ze standardowej wersji naszego darmowego Pasjansa Freecell. Masz następujące opcje:

– RESTART – jeśli plansza jest zablokowana,

– możesz również kliknąć ŁATWY, NORMALNY lub TRUDNY, by zacząć nową grę,

– anulować ruchy przyciskiem COFNIJ lub przywrócić je dzięki PONÓW, jeśli to konieczne,

– Dostać WSKAZÓWKĘ co robić dalej,

– przerwać grę PAUZĄ,

– zobaczyć upływający czas gry lub pozostały na rozgrywkę czas na zegarze,

– zobaczyć, ile ruchów już wykonano.


Podwójny Freecell – wskazówki i porady

──────────   ♠♦♣♥   ──────────

Ponieważ zasady gry są takie same jak w darmowym Pasjansie Freecell, nie ma prawie żadnych różnic w strategii gry. Oto dwie wskazówki, o których warto pamiętać, jeśli jest się początkującym graczem:

Wskazówka 1: Zajmij się królami

Jedna lub więcej kolumn jest już pustych? Ilekroć masz okazję – i nie musisz koniecznie zrobić czegoś innego – musisz umieścić tam króla, najlepiej z całą sekwencją kart. Oprócz pól bazowych, królowie mogą być umieszczani tylko w wolnych komórkach, tymczasowo je blokując.

Wskazówka 2: Niech stosy docelowe rosną powoli

Oczywiście, każdy odblokowany as natychmiast musi trafić na pole bazowe. Najlepiej jest również umieścić tam odpowiednie dwójki tak szybko, jak to możliwe. Jednak w przypadku innych kart należy najpierw sprawdzić, czy nie są przypadkiem potrzebne do dalszego sortowania. Uwaga: Ta wskazówka NIE dotyczy gry Baker ‘s Game, którą można znaleźć tutaj za darmo, wraz ze wszystkimi innymi grami Freecell.