Możesz być również zainteresowany innymi grami…

──────────   ♠♦♣♥   ──────────

Potrójny Pasjans Pająk

──────────   ♠♦♣♥   ──────────

Kochasz naszą darmową wersję Pasjansa Pająka, ale zbyt często się masz z nią problemy? Oto wariant Pasjansa z większymi szansami na wygraną: Potrójny Pasjans Pająk wymaga dobrej koncentracji i wyśmienitej uwagi. Z odrobiną wytrwałości będziesz kończyć tę grę częściej niż inne. Podobnie jak każdy z naszych wariantów Pasjansa, ta 3-taliowa wersja Pasjansa Pająka jest dostępna za darmo.

Darmowy Potrójny Pasjans Pająk jest rozgrywany przy pomocy trzech talii kart. Oczywiście doświadczeni gracze Pasjansa mogą od razu zacząć od wersji z czterema kolorami – treflami, kierami, pikami i karo. Jeśli chcesz ułatwić sobie początek, zacznij od jednego lub dwóch kolorów kart.


Jak grać w grę

──────────   ♠♦♣♥   ──────────

Kra rozpoczyna się od rozdania 42 kart zakrytych i 12 odkrytych, w 12 kolumnach. Sześć kolumn wypełnionych jest pięcioma kartami, pozostałe czterema. Pozostałe 102 karty tworzą Stos Rezerwowy. Nad kartami do gry jest dwanaście miejsc, które są stopniowo wypełniane stosami docelowymi.

Podobnie jak w przypadku wielu wariantów Pasjansa, darmowy Pasjans Pająk z trzema taliami polega na sortowaniu kart według ich koloru – w tym przypadku od króla do asa. Ukończone sekwencje są automatycznie przenoszone na pola bazowe.

Zazwyczaj możesz zacząć tworzyć sekwencje, przewracając odkryte karty, które stają się wolne, lub czyszcząc nawet całe kolumny. Możesz umieścić dowolną kartę w pustej kolumnie.

Niezależnie od tego czy grasz w darmową wersję z dwoma, czy trzema taliami – aby dotrzeć do jednolitych sekwencji króla, damy, waleta, dziesiątki i tak dalej, aż do asa, możesz najpierw budować pomocnicze sekwencje, bez konieczności używania określonego koloru, ale w nieprzerwanej kolejności malejącej. Wszystkie serie, które chcesz przenieść w całości lub w części do innego miejsca, muszą być jednak jednolite.

Jeśli pole gry nie pozwala na żadne rozsądne ruchy, możesz otrzymać dwanaście nowych kart, klikając w Stos rezerwowy. Nawet w przypadku darmowego Potrójnego Pasjansa Pająka żaden pionowy rząd nie może być pusty przed rozdaniem kart.

Gra kończy się wygraną, gdy na polach bazowych jest ułożonych dwanaście kompletnych stosów. Jeśli w Stosie Rezerwowym nie ma już kart i nie da się już wykonać żadnych ruchów na planszy, musisz rozpocząć nową grę lub wypróbować innego wariantu Pasjansa Pająka – oczywiście bezpłatnie!


Zagraj w Pasjansa Pająka z trzema taliami za darmo

──────────   ♠♦♣♥   ──────────

Możesz wybrać grę Potrójny Pasjans Pająk:

– z jednym, dwoma lub czterema kolorami,

– w trybie ŁATWYM, NORMALNYM lub TRUDNYM,

– z limitem czasu lub bez

W chwili rozpoczęcia gry karty ułożone są w dwanaście kolumn, które tworzą kaskadę. Karty można chwytać i przenosić za pomocą myszy. Jeśli klikniesz w kartę, sama poszuka nowego miejsca, jeśli takie istnieje.

Podczas grania w Pasjansa Pająka za darmo, możesz skorzystać z menu w dowolnym momencie:

– RESTART uruchamia ponownie to samo rozdanie,

– możesz rozpocząć Nową Grę,

– zmienić poziom trudności.

– cofnąć swoje posunięcia

– ponowić je,

– otrzymać WSKAZÓWKĘ,

– kliknąć PAUZE, by wstrzymać grę i odliczanie czasu,

– dowiedzieć się ile czasu trwa rozgrywka lub ile czasu pozostało do końca gry,

– sprawdzić ile ruchów zostało już wykonanych.


Dwie wskazówki dla Potrójnego Pasjansa Pająka

──────────   ♠♦♣♥   ──────────

Oprócz TRUDNEGO wariantu z 4 kolorami, Potrójny Pasjans Pająk jest łatwiejszy do rozwiązania niż wersja klasyczna (również darmowa). Dzięki potrójnej talii masz więcej opcji sortowania kart. Oto dwie wskazówki:

Wskazówka 1: Przy tylu kartach i rzędach łatwo o chaos. Gdy tylko jest to możliwe, staraj się budować sekwencje w jednym kolorze.

Wskazówka 2: – Cierpliwość i czas to podstawa: Ten wariant Pasjansa niekoniecznie jest trudniejszy – trwa po prostu znacznie dłużej. Na szczęście nie musisz inwestować nic poza czasem, ponieważ nasza gra jest darmowa, tak jak nasze inne gry karciane.