Możesz być również zainteresowany innymi grami…

──────────   ♠♦♣♥   ──────────

Pasjans Pajączka

──────────   ♠♦♣♥   ──────────

Chcesz grać częściej w Pasjansa Pająka online, ale każda rogrywka zwykle trwa zbyt długo? Pajączek ma mniej kart i zajmuje mniej czasu niż jego starszy brat, ale jest tak samo trudny i daje tyle samo satysfakcji! Ten szybki wariant internetowego Pasjansa Pająka korzysta ze standardowej talii składającej się z 52 kart. Możesz grać w Pajączka z jednym kolorem (pik), dwoma (pik i serc), lub wszystkimi czterema.


Ustawienia i cel Pajączka

──────────   ♠♦♣♥   ──────────

Początkowa konfiguracja Pajączka jest bardziej podobna do zwykłego Pasjansa online niż do Pasjansa Pająka: 28 kart jest ułożonych w siedmiu kolumnach. Zewnętrzny lewy rząd składa się z jednej karty, następny z dwóch kart i tak dalej. Odsłonięta jest tylko ostatnia karta w każdej kolumnie. Stos z pozostałymi 24 odwróconymi kartami znajduje się u góry, natomiast po jego prawej stronie znajdują się cztery puste miejsca na stosy docelowe. Gra kończy się pomyślnie, gdy wszystkie z 52 kart dotrą do miejsca przeznaczenia w postaci czterech uporządkowanych stosów.

Podobnie jak w przypadku wszystkich wariantów Pasjansa Pająka, musisz najpierw sprawdzić, czy odkryte karty można ułożyć w sekwencje. Każda odkryta karta zostaje ujawniona i staje się dostępna. Jeśli odblokujesz całą kolumnę, możesz umieścić dowolną kartę na powstałej wolnej przestrzeni. Jest to konieczne, gdy nie są możliwe żadne dalsze ruchy i potrzebujesz kart ze Stosu Rezerwowego.

Tak jak w Pasjansie Pająku, zasadą jest tworzenie kolumn z kartami, które zmieniają kolor i powolne sortowanie ich w jednokolorowe stosy na polach bazowych. W Pajączku online tworzysz serie kart w kolejności malejącej, dzięki czemu kolory na początku nie odgrywają żadnej roli. Możesz umieścić piątkę trefl na szóstce kier, karo, pik lub trefl. Można również przemieścić sekwencję dwóch lub więcej kart, ale wszystkie muszą być w tym samym kolorze. W tej internetowej wersji Pasjansa Pająka ukończona seria kart od asa do króla również automatycznie przenosi się do miejsca docelowego.

Wygrywasz, jeśli nie ma już nic w Stosie Rezerwowym ani kolumnach i czujesz satysfakcję na widok skończonych stosów udekorowanych asami. Co jeśli w Stosie Rezerwowym nie ma już kart? Albo jeśli w kolumnach nie da się już nic zrobić? Możesz rozpocząć nową rundę Pajączka online lub Pasjansa Pająka.


Graj w Pasjansa Pająka Online

──────────   ♠♦♣♥   ──────────

Można grać w Pajączka i Pasjansa Pająka online w różnych trybach:

– Z jednym, dwoma lub czterema kolorami,

– W trybie ŁATWYM, NORMALNYM lub TRUDNYM

– Z limitem czasu lub bez.

Znasz już internetową wersję Pasjansa Pająka? Cóż, Pajączek działa dokładnie w ten sam sposób, z wyjątkiem tego, że jest tylko siedem kolumn i cztery docelowe stosy. Możesz ręcznie przenosić kartę lub całą sekwencję, lub kliknąć w kartę, która sama znajdzie nowe miejsce. Kliknij w stos rezerwowy, aby utworzyć nowy wiersz, pod warunkiem, że nie ma przerw między wierszami.

Menu Pajączka

Znajdziesz tutaj te same opcje, co w Pasjansie Pająku online:

– Restart uruchamia ponownie to samo rozdanie,

– NOWA GRA tworzy nowe rozdanie,

– Przełącz na inną liczbę kolorów.

– COFNIJ anuluje ruchy.

– PONÓW ponownie je wykonuje.

– WSKAZÓWKA zaleca następny ruch.

– Zegar zatrzymuje się podczas PAUZY.

– Zegar pokazuje czas gry lub przypomina o pozostałym na rozgrywkę czasie.

– Licznik po prawej stronie rejestruje liczbę wykonanych ruchów.


Wskazówki podczas gry w Pajączka

──────────   ♠♦♣♥   ──────────

Jeśli masz już doświadczenie z Pasjansem Pająkiem online, wiesz, że gra może się często przeciągnąć na krótko przed końcem. Na pierwszy rzut oka Pajączek wygląda o wiele bardziej nieszkodliwie, jednak nie daj się zwieść: mniej kart oznacza mniej opcji.

Wskazówka 1: Wypróbuj kilka różnych podejść – Radzisz sobie dobrze zapamiętywaniu kart i ich lokalizacji? Użyj RESTARTU, jeśli utkniesz, ale wiesz, że dane rozdanie da się wygrać.

Wskazówka 2: Daj sobie spokój – Nie możesz niczego ruszyć, a karty rezerwowe nie pomagają? Wypróbuj zupełnie nowego rozdania. Możesz to robić tak często, jak chcesz – Pajączek jest tutaj całkowicie darmowy, tak samo jak Freecell i Pasjans.