Możesz być również zainteresowany innymi grami…

──────────   ♠♦♣♥   ──────────

Podwójny Pasjans

──────────   ♠♦♣♥   ──────────

Idealny na chwilę odpoczynku: Podwójny Pasjans to wariant Klasycznego Pasjansa, w który możesz bez problemu grać za darmo przez Internet i wygrywać w większości przypadków. Podwójny Pasjans jest rozgrywany przy pomocy dwóch standardowych talii składających się z 52 kart. Zasady gry są identyczne jak w naszym Klasycznym Pasjansie (który też jest darmowy).


Gra w Podwójnego Pasjansa

──────────   ♠♦♣♥   ──────────

Gra rozpoczyna się od rozdania dziewięciu kolumn zasłoniętych kart. Pierwsza kolumna składa się z jednej karty, druga z dwóch i tak dalej. Pierwsza karta w każdym rzędzie jest odwracana tak, że zaczynasz grę, mając przed sobą dziewięć odkrytych kart. Pozostałe karty tworzą Stos Rezerwowy. Na planszy znajduje się osiem pól bazowych, które służą do kompletowania kart. Po zakończeniu gry wszystkie karty muszą być ułożone w osiem stosów, z królem u góry.

Rozgrywka w Podwójnego Pasjansa jest taka sama jak w naszym tradycyjnym darmowym Pasjansie: przenosisz każdego asa z planszy do jednego z pustych pól bazowych; następnie kompletujesz stosy, dokładając do nich karty odpowiednich kolorów w odpowiedniej kolejności. Na asie pik, umieszcza się 2 pik, i tak dalej, aż do króla pik.

W kolumnach należy kłaść karty czerwone na kartach czarnych i odwrotnie, w porządku malejącym na podstawie karty początkowej. Na przykład czarna dama, musi być umieszczona na czerwonym królu, a siódemka karo na dowolnej czarnej ósemce. Możesz odwrócić odblokowane zakryte karty. Możesz umieścić tylko jednego króla w pustej kolumnie. Gdy nie będzie już możliwe wykonywanie żadnych ruchów, skorzystaj ze Stosu Rezerwowego. W zależności od wybranego trybu, jedna lub trzy karty zostaną odkryte i włączone do rozgrywki. Gdy wszystkie karty ze Stosu zostaną już rozegrane, stos pozostałych kart jest odwracany i znów dostępny.

Wskazówka: Rozgrywane mogą być tylko karty znajdujące się na wierzchu z jednym wyjątkiem: możesz przenieść kilka kart, w trakcie jednego posunięcia, jeśli zostały już posortowane. Na przykład – możesz przenieść sekwencję składającą się z czwórki pik, trójki kier i dwójki trefli, jeśli wierzchnią kartą w innej kolumnie jest piątka kier.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, skończysz z 104 kartami ułożonymi w 8 stosach. Po dwa stosy dla każdego koloru.

Co jeśli nic już nie działa, a Stos Rezerwowy nie pomaga? Należy rozpocząć nową darmową grę w Pasjansa.


Zagraj w Podwójnego Pasjansa za darmo

──────────   ♠♦♣♥   ──────────

Oba warianty gry, wariant 1 i wariant 3, każdy z trzema poziomami trudności, czekają na Ciebie na stronie głównej. Możesz także zagrać w Pasjansa za darmo z licznikiem: włącz LIMIT CZASU, wybierz tryb i rozpocznij grę. Licznik może być ustawiony nawet na 59 minut i 59 sekund.

Gra zaczyna się od 45 zakrytych kart, które są ułożone w dziewięciu rzędach. Tylko jedna karta z każdej kolumny jest odkryta. Po lewej stronie nad rzędami widać górną kartę Stosu Rezerwowego. Obok niego, po jego prawej stronie, znajduje się osiem wolnych pól bazowych, czekających na stosy kart.

Jeśli klikniesz na Stos Rezerwowy, 1 lub 3 karty zostaną odsłonięte – w zależności od wybranego wariantu. Korzystaj z myszki, aby przeciągać karty na wyznaczone miejsca. Możesz to również zrobić, klikając wybraną kartę.

Pasek menu Podwójnego Pasjansa

W naszej darmowej wersji gry można zmienić wariant i poziom trudności w dowolnym momencie. Możesz również kliknąć RESTART, by ponownie rozegrać dane rozdanie.

COFNIJ cofa ruchy, PONÓW znów je przywraca.

WSKAZÓWKA pokazuje możliwy ruch – choć nie zawsze najkorzystniejszy.

PAUZA wstrzymuje grę, a sam ekran staje się ciemny.

ZEGAR informuje o czasie, który upłynął; w przypadku włączonego limitu czasu, zegar odlicza pozostały czas.

Liczniki po prawej stronie pokazują liczbę wykonanych ruchów, ilość pozostałych w Stosie kart oraz ile razy Stos został rozegrany.


Porady dla darmowego Podwójnego Pasjansa

──────────   ♠♦♣♥   ──────────

Ten wariant Pasjansa można ukończyć znacznie częściej niż klasyczną wersję, którą również oferujemy bezpłatnie. Jeśli jednak stale popełniasz te same błędy i nie jesteś w stanie poczynić postępów, oto kilka wskazówek:

Wskazówka 1: Kompletuj stosy na polach bazowych równomiernie

Jeśli jeden stos rośnie szybciej niż inne, istnieje ryzyko, że zabraknie kart do późniejszego uporządkowania.

Wskazówka 2: Plansza przed Stosem

Im więcej kart odkrywasz, tym więcej wolnych kolumn, w których możesz umieścić króle, które często blokują resztę posunięć.

Wskazówka 3: Korzystaj ze wszystkich kart ze Stosu Rezerwowego

Ta wskazówka dotyczy tylko wariantu z trzema kartami naszego bezpłatnego Podwójnego Pasjansa Czasami można użyć wszystkich trzech kart ze Stosu w jednej turze. Jednak większy sens może mieć wykorzystanie tylko dwóch najlepszych, by, w czasie następnego rozgrywania Stosu, mieć dostęp do potrzebnych kart.